Prof. Dr. Nilüfer Berker
Göz Hastalıkları Uzmanı


dr nilüfer berker1973 yılında Ankara’da doğdum. İlkokul, orta okul ve lise eğitimimi TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak 1990 yılında mezun oldum. 1990-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimimi aldım. 1996-2000 yılları arasında Ankara Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimimi tamamladım. 2000 yılında göz uzmanlığımı aldıktan sonra Retina, Vitreoretinal Cerrahi ve Üveit Behçet konularında yoğunlaşarak bu alanlarda hasta takibi, tedavileri, cerrahileri üzerine çalışmaya başladım. 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Vitreoretinal Cerrahi Kliniği’nde araştırmacı olarak çalışmalarda bulundum ve o yıllarda henüz ülkemizde ve dünyada çok yaygın olmayan sarı nokta hastalığının cerrahi ve göz içi enjeksiyon tedavileri ve retina hastalıklarında cerrahi tedaviler konularında araştırmalarda görev aldım. Ayrıca üveit hastalıklarının tedavileri ile ilgili çalışmalara katıldım.

Ocak 2009’da Doçentlik ünvanını aldıktan sonra 2018 yılına kadar Ankara Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevime devam ettim. Mart 2018’de Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr Rıdvan Ege Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi olarak göreve başladım ve profesörlük ünvanı aldım. Eylül 2020’de Ankara Dünya Göz Hastanesi’ndeki görevime başladım. Aynı zamanda Ankara Medipol Üniversitesi öğretim üyesi olarak akademik görevlerimi sürdürmekteyim.

1996’da oftalmoloji bölümüne adım attığım günden beri, 26 yılı aşkın süredir hem akademik hem tıbbi ve cerrahi alandaki çalışmalarım devam etmektedir. 26 yılı aşkın meslek hayatım boyunca, yurt içi ve yurt dışı çok sayıda kongrede davetli konuşmacı olarak bilimsel sunumlar yaptım, Çok sayıda dergide bilimsel makaleler yayınladım ve hakemlik yaptım. Çok sayıda göz asistanının uzmanlık eğitiminde katkıda bulundum, uzmanlık ve doçentlik sınavlarında jüri olarak görevlendirildim. Tıp fakültesinde öğrencilerin eğitimlerinde yer aldım. Branşımla ilgili çeşitli uzmanlık derneklerinde aktif üye olarak görevler ve yönetim kurulu üyelikleri yaptım.

Yönetim Kurulu Üyeliklerim:

  • 2014-2016 yılları arasında  Türk Oftalmoloji Derneği Oküler Travmatoloji ve Medikolegal Oftalmoloji Birimi Yönetim Kurulu üyeliği.
  • 2016-2018  yılları arasında Türk Oftalmoloji Derneği Üvea-Behçet Birimi Yönetim Kurulu üyeliği.
  • 2018-2020 yılları arasında Türk Oftalmoloji Derneği Vitreoretinal Cerrahi Birimi Yönetim Kurulu üyeliği.

Bilimsel Kuruluşlara ve Derneklere Üyelikler :

  • Türk Tabipler Birliği Üyeliği
  • Türk Oftalmoloji Derneği Üyeliği
  • Türk Oftalmoloji Derneği Üvea-Behçet Birimi Aktif Üyeliği,
  • Türk Oftalmoloji Derneği Vitreoretinal Cerrahi Birimi Aktif Üyeliği
  • Türk Oftalmoloji Derneği Oküler Travmatoloji ve Medikolegal Oftalmoloji Birimi Aktif Üyeliği

Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi

Call Now Button